Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen – MLADÝ CHEMIK

Ve středu 22. března 2023 se v prostorách pardubického ABC klubu konalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen.

Slavnostního zahájení se ujal ředitel SPŠCH Pardubice Jan Ptáček a významní hosté z řad partnerů soutěže:  vedoucí odboru školství Pardubického kraje Martin Kiss,  generální ředitel společnosti Synthesia Josef Liška, pro-děkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice Petr Kalenda, tiskový mluvčí společnosti Explosia Martin Vencl, vedoucí personálního odboru společnosti Lučební závody Draslovka Kolín Kateřina Bu-řivalová, vedoucí útvaru vzdělávání a rozvoje společnosti Kyocera AVX Lanškroun Jan Kostelecký, obchodní manažer pro klíčové zákazníky společnosti Orlen Oil Luboš Patočka a projektový manažer Svazu chemického průmyslu České republiky Jan Kvarda. Oceněno bylo 29 finalistů, 11 projektových týmů, 5 nejlepších učitelů a 5 nejúspěšnějších škol. Ti nejlepší si odnesli tablet, chytrý telefon, tiskárnu, externí záložní disky, přenosnou laboratoř, sadu laboratorního skla, poukaz na odběr chemikálií nebo platební karty v hodnotě  1 000 až 1 500 Kč. 

Prvních sedm žáků z kategorie jednotlivců postoupilo do celostátního finále, které se uskuteční 13. června v pro-storách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. V rámci slavnostního předávání cen byly oceněny i společnosti Cerea a Glenmark Pharmaceuticals Vysoké Mýto, které získaly čestné uznání za mimořádné zásluhy  v oblasti rozvíjení zájmu žáků o technické obory a technické vzdělávání. 

Cenu převzaly personální ředitelka společnosti Cerea Lena Mrákotová a vedoucí personálního úseku společnosti Glenmark Pharmaceuticals Vysoké Mýto Simona Zrůstová. Doprovodný program nabídl taneční vystoupení Pohybového studia Hroch, performance improvizačního divadla Paleťáci a ukázky efektních pokusů žáků SPŠCH Pardubice. Navštívit bylo možné také kosmetický salon, kde odvážní hosté experimentovali se svým zevnějškem. Blahopřejeme všem oceněným žákům i učitelům a držíme palce sedmi finalistům, kteří budou reprezentovat náš region v národním finále!