Psí závody

Dne 18. 9. 2022 se v areálu ZKO Vysoké Mýto pořádal XVIII. ročník agility závodu Sárovecký Fin Cup. Závod získal své jméno podle dalmatina Fina, který byl prvním psem, který se začal v roce 1999 agility ve Vysokém Mýtě věnovat.

Agility je kynologický sport podobný koňskému parkuru. Na parkurech pro psy však najdeme větší množství překážek – kromě těch skokových také třeba tunely, proskokový kruh, skok daleký a zónové překážky, jako jsou kladina nebo třeba houpačka. Cílem je, aby pán se svým psem překonal trať ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase. Parkúry nejsou nikdy stejné, každý má svou specifickou trať a délku, proto je agility tak atraktivní, a to nejen pro diváky. Agility je vhodné pro téměř všechna možná plemena psů, od těch nejmenších až po ty veliké, ale také zde naleznete i spoustu kříženců.

Na vysokomýtských závodech se postavilo na start celkem 61 týmů v pěti velikostních kategoriích. Každý tým si zaběhl celkem 3 různé běhy, které pro ně připravil mezinárodní pan rozhodčí. I přes značnou nepřízeň počasí probíhaly závody hladce a ti, kteří se s tratěmi poprali nejlépe, si ze závodů odnesli krásné ceny, které poskytli štědří sponzoři, mezi které patřil i Glenmark Vysoké Mýto. Tímto bychom chtěli jménem ZKO Vysoké Mýto velice poděkovat za krásné dary, které zajisté udělaly vítězům velkou radost.